Psychoterapia indywidualna

Tematów, które mogą być powodem podjęcia psychoterapii, jest tak wiele, jak wiele jest osób.

Często jest to pragnienie, aby czuć się dobrze z samym sobą, spoglądać na siebie z akceptacją i szacunkiem, a w swoim życiu doświadczać więcej emocjonalnego komfortu i spokoju.

Czasami jesteśmy w jakimś konflikcie wewnętrznym - np. jedna nasza część chce czegoś nowego, a inna woli pozostać przy tym co znane i bezpieczne. Bywa, że jesteśmy wobec siebie zbyt krytyczni i ciągle skupiamy się na tym, co mamy robić inaczej, lepiej, bardziej...

Zdarza się też, że do głosu dochodzą niezałatwione sprawy z przeszłości, traumatyczne doświadczenia, które są wciąż żywe, ranią nas i unieszczęśliwiają.

Może też być tak, że zauważamy, że nasze ciało jest często spięte, szczęki zaciśnięte, boli nas brzuch lub głowa i czujemy potrzebę rozluźnienia, oddechu, dystansu.

Psychoterapia to proces, który ma pomóc w osiągnięciu zamierzonej zmiany. To okazja do samorozwoju, nadania sensu swoim doświadczeniom, podjęcia świadomych wyborów i uporania się z tym, co przeszkadza żyć tak, jak tego pragniemy.

Uważam, że ludzie wiedzą czego potrzebują, aby poczuć się lepiej. Moją rolą, jako psychoterapeuty, jest pomoc w dotarciu do tych rozwiązań poprzez stworzenie atmosfery bezpieczeństwa, zrozumienia i akceptacji oraz poprzez użycie swojego doświadczenia, zdobytej wiedzy i profesjonalnych narzędzi z zakresu psychoterapii.

Posiadam doświadczenie w pracy z osobami:

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Eliza Lis 2017
logo